Dlaczego mam mrowienie języka po podaniu znieczulenia stomatologicznego?

Odczuwam ból i mrowienie końcówki języka po podaniu znieczulenia zęba. Znieczulenie podane zostało 3 tygodnie temu. Ból i mrowienie nieco osłabły po kilku dniach, jednak dalej są odczuwalne. Co jest tego przyczyną i jak temu zaradzić?

Czasem zdążą się że nerw zostanie podrażniony znieczuleniem i opisane dolegliwości pozostają do kilku tygodni. Warto zażywać witaminy z grupy B np. Neurovit który może zostać przepisany rzeź lekarza prowadzącego.