Dlaczego mam problem z rozdrapywaniem ran?

Odkąd pamiętam mam problem z rozdrapywaniem ran, wyciskaniem wszystkiego co tylko znajdę na ciele.... Nie mogę się od tego powstrzymać jakby to było silniejsze ode mnie. Mam 22 lata i masę blizn od tego, a co chwila dochodzą kolejne. Jak można się tego oduczyc? Samo to, że widzę co się ze mną dzieje nic nie daje. Jestem mamą i nie chcę, żeby moje dzieci nauczyły się tej głupoty ode mnie.

Dzień dobry,

Z opisu Pani problemów może wynikać, iż może Pani cierpieć na zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne bądź też mogą to być swoiste tiki. Warto by było, aby specjalista mógł ocenić czym spowodowane są takie zachowania i jakie jest ich podłoże. Zależnie od postawionej diagnozy psychoterapeuta dobierze odpowiednie techniki terapeutyczne.

Z wyrazami szacunku,
Jacek Romański