Dlaczego mam takie problemy z oddychaniem mając 26 lat?

Witam Mam 26 lat od jakiegoś czasu mam problemy z oddychaniem. gdy za bardzo skupie się na oddechu zaczynam wzdychać ( łapać bardzo głębokie oddech ) czuje w pewnym momęcie blokadę i opór w klatce piersiowej. Następny problem to zasypianie gdy zaczynam usypiać zaczyna brakować mi wdech wyglada to tak jak bym na chwilę zapomniał jak sie oddycha. meczy mnie to chwilę po czym udaje mi sie usnąc i problemu juz nie ma . Leczylem sie na nerwicę lękową brałęm Escipram oraz Fluanxol po jakimś czasie objawy oddechu ustały lecz to wrociło. Jestem pod opieką kardiologa ze wzglądu na dawne problemy z ciśnieniem . Miałem robione badania Morfologia - lekko podwyższony cholestrol Ekg - echo serca spirometria ciśnienie przeważnie 125/75 Zaczyna mnie to juz bardzo męczyć i juz sam nie wiem czy na pewno to nerwica prosze o pomoc i wskazówki co dalej robic? Pozdrawiam

Szczerze polecam psychoterapię. Leki mają to do siebie, że "przykrywają" objawy, działają na symptomy ale nie leczą ich źródła. Psychoterapia pozwala wyciągnąć na światło dzienne pewne trudności przez ktore na przykład pojawiają się problemy z oddychaniem. Pozdrawiam