Jakie jest prawdopodobieństwo, że nerwica powoduje problemy z oddychaniem?

Witam, chciałabym się dowiedzieć czy to możliwe że mam ciągle problemy z oddychaniem przez silną nerwicę. Od pewnego czasu mam problemy z oddychaniem/duszności, RTG klatki piersiowej i spirometrie zrobiłam i jest w normie, od tarczycy to nie jest - zbadałam. Wiem że mam bardzo silną nerwicę ale nie wiem czy to możliwe że trudno mi oddychać cały dzień, także przy wysiłku, przez nią? W nocy śpię dobrze. Czy mam zrobić jakieś jeszcze badania? Co mogę jeszcze zrobić?

Witam Panią
Problemy z oddychaniem, uczucie duszności
i ciężaru w klatce piersiowej to częste objawy nerwicy.
Należy zacząć od wyleczenia nerwicy.
Aby skutecznie wyleczyć nerwicę i jej konsekwencje,
należy dotrzeć do źródła problemu
i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.
Zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

Witam,

tak to mogą być objawy nerwicy.
Powinna Pani zbadać sobie poziom stresu na podstawie pomiaru HRV ( heart rate variability. Niestety nie wiem czy ktoś w Poznaniu to robi.
Aby dojść do dalszych konkluzji musiałbym pozać ten wynik a także dokładny opis problemów z oddychaniem ( np. czy krótkie bardzo szybkie oddechy czy też problem ze zrobieniem pełnego wdechu itp.)
Radziłbym przeczytać też poniższe publikacje:
https://portal.abczdrowie.pl/stres-ten-podstepny-morderca-zabija-po-cichu
http://www.psychotherapie-live.de/nerwica/
Pozdrawiam

Witam, zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii, która pomoże Pani wyleczyć nerwicy m.in. poprzez naukę kontroli oddechu. Polecam również wypróbowanie technik mindfulness, wiem że w Poznaniu istnieje bardzo fajna grupa (nazywa się chyba "ukojenie", ale radziłabym jeszcze sprawdzić) która prowadzi różnego typu zajęcia bardzo pomocne w Pani przypadku. Pozdrawiam, Monika

Witam, problemy oddechowe mogą mieć związek z zaburzeniami nerwicowymi. Jeżeli badania nic nie wykazały, proszę skorzystać z pomocy lekarza psychiatry i psychologa. W leczeniu nerwicy skuteczne jest leczenie farmakologiczne łączone z psychoterapią. Jeżeli korzysta Pani z pomocy lekarza psychiatry NFZ, może wypisać Pani skierowanie do psychologa. Przesyłam link gdzie znajdzie Pani placówki NFZ: https://zip.nfz.gov.pl/GSL/
Proszę spróbować ćwiczeń relaksacyjnych, relaksacja Jacobsona, Schulza. Proszę zajrzeć na stronę: http://relaksacja.pl/
Pozdrawiam serdecznie
Dorota Nowacka
psycholog
rejestracja@psycholognowacka.pl
www.psycholognowacka.pl