Dlaczego mam te bóle odbytu i pochwy?

Witam. Od blisko miesiąca męczy mnie pewne pytanie, na które odpowiedź pragnęłabym zaczerpnąć. Od tygodnia doskwierają mi następujące dolegliwości: ból lub/i pieczenie pochwy oraz odbytu (niemal całodniowe), problemy z wypróżnianiem się, oddawaniem stolca o różnej konsystencji. Nie wymiotuję, nie mam obolałych piersi, mdłości oraz zawrotów głowy, ale mimo to ogromnie się obawiam. Ból miejsc intymnych oraz odbytu odczuwam przy wypróżnianiu się oraz po - szczególnie w przypadku pochwy. Miewam momentalne bóle podbrzusza oraz dołu pleców. Nadmienię, iż 10 maja współżyłam ze swoim partnerem i po tamtym czasie dostałam miesiączkę z 6-dniowym opóźnieniem, choć i tak powinnam dodać, iż mój cykl miesiączkowania jest wyjątkowo nieregularny. Dodatkowo w moim życiu panuje na co dzień dość sporo stresu w niemal każdej dziedzinie życia, zarówno prywatnego jak i zawodowego. Przez wzgląd na te czynniki w ostatnim czasie również stosunkowo niewiele jadłam, niemal nic i mimo to prawie że nie odczuwałam głodu. Mam 21 lat. Czy powinnam się martwić?

Redakcja abcZdrowie

Witamy,

w odpowiedzi na zadane pytanie, chcielibyśmy zachęcić do kontaktu z lekarzem ginekologiem oraz proktologiem. W pytaniu pisze Pani o szeregu dolegliwości, które Panią niepokoją, a jest mowa o bólu odbytu oraz pochwy, a także dyskomforcie podczas oddawania stolca. Dodatkowo występują u Pani bóle podbrzusza i pleców. Ponadto towarzyszy Pani stres w różnych dziedzinach życia, co odbija się na regularności posiłków. Nie podejrzewa Pani ciąży, chociaż w takiej sytuacji sprawdzenie domowym testem ciążowym nie zaszkodzi, aby tą ewentualność wykluczyć. Warto byłoby także wykonać badania krwi oraz moczu. Zdarza się, że takie bóle pochwy i podbrzusza mają związek z infekcjami intymnymi, które wymagają diagnostyki lekarskiej i przyjmowania odpowiednich leków. Co do bolesności odbytu to możliwe, że ten ból jest związany z hemoroidami. Powodują one także zmianę w rytmie wypróżnień. Z tego też względu warto pomyśleć o konsultacji proktologicznej, aby sprawdzić, czy to aby nie jest przyczyną.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/infekcje-pochwy-przyczyny-i-objawy-leczenie

https://portal.abczdrowie.pl/przyczyny-piekacego-bolu-pochwy

https://portal.abczdrowie.pl/bol-odbytu-przyczyny-objawy

https://portal.abczdrowie.pl/odbyt

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.