Zapytaj lekarza

7 4 2 , 2 7 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dlaczego mam te bóle pochwy i odbytu podczas okresu?

Witam, od kilku miesięcy podczas miesiączki mam mocne bóle pleców, ciągnący ból w pochwie i odbycie. Miesiączka jest bardzo obfita i śmierdzi takim słodko zgnitym zapachem. Nie używam tamponów. Zdarza się też ból podczas stosunku czy może to być przez odbyty poród 2 lata temu czy może bardziej jest to endometrioza?
KOBIETA, 21 LAT 7 miesięcy temu

Powikłania poporodowe

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

opisane dolegliwości nie mają związku z porodem, trudno też przypisać je endometriozie, ponieważ zdiagnozowanie tej choroby wymaga badań.

Najczęściej jednak w przebiegu schorzenia kobiety odczuwają ból podbrzusza również między miesiączkami (oraz w trakcie stosunku i podczas oddawania moczu), a także skarżą się na dolegliwości trawienne, które mogą objawiać się bólami jelitowymi czy częstszymi wypróżnieniami. Jeśli jest Pani zainteresowana, to o chorobie może Pani przeczytać w tym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/endometrioza-objawy-przyczyny.

Również zapach krwi miesięcznej może wskazywać na przerost endometrium, ale nie jest to jedyna choroba objawiająca się takimi symptomami. Niezależnie od domniemanej przyczyny, powinna Pani niezwłocznie zgłosić się do ginekologa – poza badaniem palpacyjnym należy wykonać USG TV w celu oceny narządu rodnego.

Być może pomocny okaże się także materiał dostępny pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/6-oznak-ze-z-twoim-okresem-jest-cos-nie-tak.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy