Dlaczego mam te ciągłe infekcję gardła?

Dzień dobry! Mam pewien problem. Od kilku miesięcy zdarzają mi się ciagle infekcje. Zdarza się ze antybiotyk biorę 2 razy w miesiącu. Moje gardło jest wciąż czerwone i zapalone, niezależnie czy jestem chora czy nie. Co za tym idzie pojawia się u mnie lęk przed kolejną infekcją i zachorowaniem. Cierpię na zaburzenia obsesyjno kompulsywne i często skupiam się na jednym temacie i potrafię ciagle o nim myśleć. Ciagle mierze temperaturę, która non stop pokazuje 37 stopni. Został mi ostatni tydzień w pracy, która jest pracą fizyczną, jedyna myśl w mojej głowie teraz, to obawa ze znów będę chora. Jak sobie pomoc? Czy to możliwe ze takie objawy pojawiają się z lęku?

Zgłosić się do laryngologa, przy nawracających infekcjach gardła nierzadko konieczne jest usunięcie migdałków podniebiennych. Warto także ocenić stan zatok, wykonując tomografię komputerową.