Dlaczego mam te napady zimna i dreszczy?

Dzień dobry. Chciałbym się poradzić jakie jeszcze badania mogłabym zrobić. Kobieta lat 33. Od paru lat wystepuja u mnie zlewne zimne nocne poty lub uderzenia gorąca nad ranem .W ciągu dnia od paru lat zmagam się z napadami zimna z dreszczami bez gorączki.Mialam robione w szpitalu badania hormonalne w 1 i 2 fazie cyklu ,wszystkie w porządku. Kwas 5-hydroksyindolooctowy z dobowej zbiórki moczu w normie, morfologi ob,crp w normie ,usg jamy brzusznej -lekko obtluszona wątroba, kamień na nerce,cytologią w porządku ,rtg płuc i spiromepntria w normie ,holter bez wiekszych odchyleń,mam tężyczke utajoną , chorobę refluksową ,kurczowe bóle brzucha częste biegunki,zdarza mi się częste takie dziwne rozpieranie nad piersiami po napiciu się alkoholu. Pozdrawiam.
KOBIETA, 33 LAT 2 miesiące temu

Drgawki gorączkowe - kiedy i jak je leczyć?

Kiedy pacjent ma wysoką temperaturę, mogą u niego pojawić się tzw. drgawki gorączkowe. Jak sobie z nimi radzić? Obejrzyj filmik i dowiedz się więcej na ten temat.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witamy serdecznie,

opisuje Pani bardzo ciężkie zagadnienie. Skoro większość badań wychodzi w normie, powodem napadów dreszczy może być nerwica lękowa.

Jest to zaburzenie psychosomatyczne, w którym występują różne objawy utrudniające normalne funkcjonowanie. Do tych symptomów należą przede wszystkim: uczucie lęku i niepokoju, bezsenność, zaburzenia pamięci, bóle głowy, pocenie się i tiki nerwowe.

Z nerwicą można sobie radzić na kilka sposobów, należą do nich w szczególności terapia oraz branie odpowiednich leków. W pierwszej kolejności jednak osoby, które zauważą u siebie objawy tego zaburzenia, powinny skorzystać z usług poradni psychiatrycznej w celu prawidłowego zdiagnozowania przyczyn problemów.

Pomijając wątek nerwicy, powinna Pani także wykonać badanie EEG (elektroencefalografii), które bada aktywność mózgu.

Więcej o tym temacie można przeczytać w materiałach, do których link zamieszczam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/nerwica#

https://portal.abczdrowie.pl/eeg

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty