Dlaczego mam te napady zimna i dreszczy?

Dzień dobry. Chciałbym się poradzić jakie jeszcze badania mogłabym zrobić. Kobieta lat 33. Od paru lat wystepuja u mnie zlewne zimne nocne poty lub uderzenia gorąca nad ranem .W ciągu dnia od paru lat zmagam się z napadami zimna z dreszczami bez gorączki.Mialam robione w szpitalu badania hormonalne w 1 i 2 fazie cyklu ,wszystkie w porządku. Kwas 5-hydroksyindolooctowy z dobowej zbiórki moczu w normie, morfologi ob,crp w normie ,usg jamy brzusznej -lekko obtluszona wątroba, kamień na nerce,cytologią w porządku ,rtg płuc i spiromepntria w normie ,holter bez wiekszych odchyleń,mam tężyczke utajoną , chorobę refluksową ,kurczowe bóle brzucha częste biegunki,zdarza mi się częste takie dziwne rozpieranie nad piersiami po napiciu się alkoholu. Pozdrawiam.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

opisuje Pani bardzo ciężkie zagadnienie. Skoro większość badań wychodzi w normie, powodem napadów dreszczy może być nerwica lękowa.

Jest to zaburzenie psychosomatyczne, w którym występują różne objawy utrudniające normalne funkcjonowanie. Do tych symptomów należą przede wszystkim: uczucie lęku i niepokoju, bezsenność, zaburzenia pamięci, bóle głowy, pocenie się i tiki nerwowe.

Z nerwicą można sobie radzić na kilka sposobów, należą do nich w szczególności terapia oraz branie odpowiednich leków. W pierwszej kolejności jednak osoby, które zauważą u siebie objawy tego zaburzenia, powinny skorzystać z usług poradni psychiatrycznej w celu prawidłowego zdiagnozowania przyczyn problemów.

Pomijając wątek nerwicy, powinna Pani także wykonać badanie EEG (elektroencefalografii), które bada aktywność mózgu.

Więcej o tym temacie można przeczytać w materiałach, do których link zamieszczam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/nerwica#

https://portal.abczdrowie.pl/eeg

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.