Dlaczego mam te poranne biegunki?

Już od ponad 3 lat mam problemy z jelitami, myślałam, że nie toleruje laktozy, ale mimo nie spożywania jej, mój stan ciągle sie pogarsza. Cokolwiek nie zjem pojawia sie wzdęty brzuch i dużo gazów, do tego nieprzyjemne przelewanie w jelitach, czasami dźwięki sa bardzo głosne, co mnie przeraza. Najgorzej jest wieczorem, gdy położę sie i dźwięki sie nasilają, co jest strasznie niezręczne i wstydliwe, gdy ktoś jest obok. Do tego biegunka codziennie rano od 2 lat. Rano musze isc do toalety przynajmniej z 5 razy i za kazdym razem pojawia sie biegunka. Proszę bardzo o odpowiedz co powinnam robic, czy gdzie sie udac, moj lekarz rodzinny nie wiedzial co mi poradzic oprocz ograniczenie stresu, ktorego obecnie nie mam za wiele, a objawy sie pogarszaja ://

Należy oznaczyć morfologię, amylazę, lipazę, bilirubinę, ALAT, ASPAT, kreatyninę i mocznik, badanie ogólne i mikrobiologiczne kału. Ponadto proszę wykonać TSH, ft3, ft4 (zaburzenia pracy tarczycy mogą dawać podobne objawy).

Myślę, że warto także przeprowadzić diagnostykę w kierunku celiakii. W tym celu należy oznaczyć IgA-TG2, IgA-EMA i stężenie przeciwciał IgA.

Uważam, że powinna Pani skontaktować się z gastroenterologiem, być może konieczne będzie wykonanie USG jamy brzusznej, bądź innych badań obrazowych.