Dlaczego mam te skrzepy krwi w nosie?

Od kilku miesięcy mam w nosie skrzepy krwi. Są one takie mega długie i cienkie dość tak jakbym wyciągała z nosa zakrwawione nitki. Do tego są bardzo lepkie. Bylam u lekarza ogólnego żeby mnie pokierował ale zignorowała to zupełnie...jakieś pomysły, jestem lekko wystraszona.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

opisywane przez Panią objawy mogą świadczyć o wielu dolegliwościach. Najczęściej do takich sytuacji dochodzi podczas chorób ogólnoustrojowych, takich jak przeziębienie, grypa czy zapalenie zatok. Zalecamy, aby udała się Pani do laryngologa, który za pomocą odpowiednich badań będzie w stanie postawić jednoznaczną diagnozę oraz zaplanować ewentualne leczenie.

Jeżeli chodzi o zapalenie zatok, to często występują przy nim objawy takie jak: obrzęk nosa, ucisk w okolicach całej szczęki, częste stany podgorączkowe, bóle głowy oraz zbierająca się wydzielina w nosie. Do leczenia stosuje się tu głównie antybiotykoterapię. Należy pamiętać, że u niektórych osób to schorzenie może przybrać charakter przewlekły.

Należy też mieć na uwadze, że krwawe skrzepy w nosie mogą się tworzyć także przy alergii.

W wolnej chwili zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem dotyczącym omawianego schorzenia:

https://portal.abczdrowie.pl/zapalenie-zatok

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.