Dlaczego mimo ciężkiego dnia nie mogę zasnąć?

Witam, Od miesiąca nie mogę zasnąć. Codziennie śpię po 1-3h. Chodzę na basen, na siłownie, spędzam aktywnie czas, a mimo tego po tak ciężkim dniu usiądę na 5 minut i już mój organizm jest zregenerowany. Lekarz przepisał mi ziołowe tabletki nasenne, które niestety również nie pomagają. Przed tym czasem nigdy nie miałam problemów ze snem. Potrafiłam zasnąć nawet na imprezie przy głośnej muzyce. Od zawsze miałam troszeczkę niższe ciśnienie niż wszyscy, ale od tego miesiąca moje ciśnienie to 88/44. Jestem cały czas rozkojarzona, nie potrafię się skupić i mam straszne problemy z pamięcią. Coraz częściej zapominam co robiłam 10 minut temu, nie wspominając o poprzednim dniu. Na początku lekceważyłam to, ale teraz coraz bardziej przeszkadza mi to w normalnym funkcjonowaniu. Co mi jest? Pozdrawiam

Dzień Dobry Pani,

Dziękuję Pani za kontakt :)

Zaprezentowane przez Panią symptomy, są wskazaniem do osobistej konsultacji Pani, u Lekarza rodzinnego, celem wykonania kontrolnych/podstawowych badań i (ewentualnych) kontrolnych konsultacji specjalistycznych.

Przydatna byłaby również bezpośrednia konsultacja w Poradni Leczenia Zaburzeń Snu.

Serdeczności i tylko pomyślności Pani życzę.

irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605

Dzień dobry,

przyczyn objawów z jakimi się Pani zmaga, może być kilka. Na koncentrację, jakość snu i samopoczucie wpływ ma zarówno nasz stan fizyczny jak i psychika.
Na początek sugerowałabym zrobienie podstawowych badań krwi, skierowanie dostanie Pani od lekarza rodzinnego.
Dobrze byłoby też zbadać tarczycę i gospodarkę hormonalną.
Jeżeli wyniki badań będą w normie, zalecałabym konsultację u psychologa.

Pozdrawiam serdecznie.