Dlaczego mój mąż jest ciągle niezadowolony?

Witam. Mam 33 lata i jestem niezbyt szczęśliwą w związku mężatką z dwójką dzieci. Nie piszę tego bez powodu. Mąż jest człowiekiem, który jest wiecznie niezadowolony. Cokolwiek zrobię - jest źle. Ciągłe pretensje spowodowały, że przepłakuję prawie każdą noc, śpiąc najczęściej po 2-3 godziny na dobę. Najgorzej jest jednak w weekendy, gdy wysłucham od rana do wieczora miliona pretensji - wpadam wtedy w rodzaj transu w którym biję się dość mocno pięściami po głowie, wyzywając się. Czy to "tylko" odreagowanie stresu, czy mogą to być początki jakiejś choroby? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Szanowna Pani,

zachęcam do konsultacji psychiatrycznej oraz wskazane jest dla Pani wsparcie psychoterapeutyczne, ponieważ w taki sposób złości się Pani na siebie, za to że nie potrafi Pani spełniać oczekiwań, odreagowuje Pani pretensje kierowane wobec Pani, pogrąża się Pani w poczuciu winy, nie otrzymuje Pani wsparcia od męża, przy dwójce dzieci ma Pani dużo obowiązków, zostaje Pani sama z problemami. Zachowanie męża niszczy Pani poczucie własnej wartości. Potrzebuje Pani pomocy specjalistyczne u psychologa, psychiatry.

Z wyrazami szacunku, Bożena Waluś