Dlaczego moja ręka drętwieje i sinieje?

ok. 3 m-ce temu zaczęla mi drętwieć i mrowieć lewa ręka. Zaczęłam czytać o sm i mam wrażenie, że od tamtej pory mam coraz to nowe objawy, kojarzą mi się z sm:drżenie rąk, mrowienie i pieczenie twarzy i karku, a od tyg. mam wrażenie, jakbym miała pełne uszy (słuch ok). Panicznie się boję. Objawy pojawiają się i znikają i nasilają się, kiedy więcej o tym myślę. MRI głowy nic nie wykazało, neurolog stwierdzil, ze wszystko ok i przepisał pramolan.Było dużo lepiej, ale ostatnio znowu mam ataki paniki

Dzień dobry.

Rozumiem, że konsultacja neurologiczna nie potwierdziła Pani obaw co do Pani charakteru dolegliwości. W przypadku objawów lękowych i ataków paniki stosowanie leków powinno mieć charakter jedynie wspomagający w leczeniu. Zalecaną formą leczenia jest psychoterapia. Zachęcam do zgłoszenia się na konsultację do psychoterapeuty.

Pozdrawiam,

Daniel Lipka
psycholog, psychoterapeuta
https://www.psychoterapiakompas.pl
https://www.psychoterapiakompas.pl/blog

Pod wpływem stresu, lęku, lub napięcia psychicznego z innego powodu możliwe jest doświadczanie fizycznego bólu, pieczenia, drętwienia, czy drżenia kończyn. Fakty, że objawy nasilają się, gdy skupia Pani na nich swoją uwagę, oraz że neurolog nie stwierdził żadnych nieprawidłowości sugerują psychiczne podłoże trudności, jakich Pani doświadcza.
Zachęcam do skorzystania z pomocy psychoterapeuty. Specjalista rozpozna się w Pani obecnej sytuacji życiowej, pomoże Pani odnaleźć przyczynę problemów, z którymi się Pani boryka, oraz wesprze Panią w uporaniu się z doświadczanymi trudnościami.

Witam Panią
Opisane przez Panią objawy mogą być skutkiem
zaburzeń nerwicowych, które często przyczyniają się
do odczuwania różnych nieprzyjemnych objawów
psychicznych i somatycznych.
Ludzie cierpiący na zaburzenia lękowe, ataki paniki,
często odczuwają różne objawy wywołane
rozchwianiem równowagi układu wegetatywnego,
które jeszcze bardziej potęgują ich lęk.
Natomiast koncentrowanie się nawet na niewielkich
dolegliwościach powoduje, że lęk o zdrowie i o własne życie
narasta i co raz trudniej go ujarzmić.
Dlatego objawy nasilają się wtedy, kiedy Pani bardziej
o tym myśli.
Leczenie farmakologiczne, tzn. środki uspokajające,
obniżające napięcie czy antydepresanty o dodatkowym
działaniu tłumiącym lęk sprawiają, że lęki i inne
dolegliwości stają się łatwiejsze do zniesienia, ale nie leczą
zaburzeń lękowych i nie rozwiązują Pani problemów,
jedynie tłumią objawy.
Aby skutecznie i bezpiecznie wyleczyć zaburzenia lękowe
i ataki paniki, należy dotrzeć do źródła problemu
i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.
Zachęcam Panią do włączenia psychoterapii
w proces leczenia.
Terapeuta pomoże Pani uporać się zarówno z objawami
jak i przyczynami ataków paniki i zaburzeń lękowych
oraz ich konsekwencjami.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl