Zapytaj lekarza

7 4 2 , 7 9 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dlaczego moja waga rośnie pomimo zdrowej diety?

Witam.czy ktos mi podpowie co robie zle???:( Zeby jak najkrocej to:kobieta lat 48.jem zdrowo az za bardzo..trzymam sie godzin co do minuty prawie.jem 1300 kcal i tyje..:(.we wrzesniu 2016 wazylam 57 kg a terax mamy czerwiec i jest 62 kg.zadnych tlustych smazonych potraw.kurczak kasza warzywa.platki mleko bez laktozy tunczyk oliwa z oliwek serek wiejski..posilki 6.9.13.16 i 19schudlam w 2 lata 8 kg a teraz jem tak samo i tyje pomocy...
KOBIETA, 48 LAT ponad rok temu

Dieta eskimosów a choroby serca

Witam,

proszę zbadać hormony tarczycy - TSH, FT3, FT4 aby wykluczyć niedoczynność. Warto tez zbadać cukier na czczo i po obciążeniu glukozą. Jeżeli z badań wyjdzie wszystko w porządku należy bliżej przyjrzeć się Pani diecie.
Jeżeli byłaby Pani zainteresowana można opisać mi dokładnie na maila swój przykładowy dzień - co Pani zjada, jakie porcje itp. Ja chętnie zerknę i wskażę ewentualne błędy żywieniowe.
kontakt: joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Specjalista w zakresie dietetyki.
0

Możliwie, że stosuje Pani zbyt restrykcyjną kalorycznie dietę. Wg moich wstępnych obliczeń (założyłam 160cm wzrostu i umiarkowaną aktywność), powinna Pani jeść około 200-300 kcal więcej niż obecnie. Proszę zwrócić też uwagę na przyjmowane leki, czy któryś z nich nie ma przyrostu masy ciała w skutkach ubocznych.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy