Zmiana diety a wzrost wagi

Dotychczas moja dieta była typowo "śląska" czyli tłusta, z racji życiowych zmian, zmieniłem dietę na chudą, nie jem smażonych rzeczy, jasne pieczywo zamieniłem na ciemne, nie jem prawie słodyczy i więcej się ruszam, a mimo to przytyłem 10 kg. Wg wyników krwi TSH mam w normie, czyli to nie tarczyca. Za to mam wysoki cholesterol. Mam 25 lat i chciałbym wrócić do wcześniejszej wagi (75 kg przy 176 cm, teraz przytyłem do 85 kg w 9 miesięcy!). Co mam robić?

Witam,

oprócz tarczycy proszę wykonac jeszcze podsdawową morfologie oraz koniecznie sprawdzić cukier.
Jeżeli z badań wychodzi wszystko w porządku należałoby bliżej przyjrzeć się Pana diecie. Można opisac mi na maila swój przykładowy jadłospis a ja chetnie zerknę i wskażę ewentualne błędy zywieniowe.

joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk