Dlaczego moja waga stoi w miejscu pomimo diety?

Witam, Mam na imie Ewelina waze 74kg przy wzroscie 170cm. Obwod talii 87cm, bioder 107cm. Uczeszczam na silownie 3-4 razy, trenujac za kazdym razem ponad godzine w tym 40min Cardio. Jestem osoba ktora kontroluje to co je. Tluszcze ktore dostarczam swojemu organizmowi sa pozyskane z orzechow, awokado itp. Spozywam duzo chudego miesa i warzyw. Weglowodany takie jak pieczywo staram sie raczej unikac. Prosze mi wyjasnic czemu moja waga stoi w miescu od paru miesiecy a wrecz rosne. Pozdrawiam

Mgr Barbara Paluch Dietetyka

Witam,
Być może wina jest w źle zbilansowanej diecie, zbyt małej ilości snu, zaburzeniach hormonalnych (hormony tarczycy), dużej ilości stresów lub małej aktywności fizycznej. Przyczyn tycia może być bardzo dużo. Najlepiej skontaktować się z fachowcem, który pomoże ustalić przyczynę, skieruję na odpowiednie badania oraz ustali prawidłowo zbilansowaną dietę.

Z moich doświadczeń i z Pani opisu wynika, że ze spożycia zbyt dużej ilości białka. Nie należy jeść samego białka i warzyw - niepotrzebnie ograniczyła Pani węglowodany. Proszę iść do dietetyka po zbilansowaną dietę.

Witam,

po tak niewielkiej ilości informacji trudno jest ocenić jakie błędy żywieniowe Pani popełnia. Pierwsze co się rzuca w oczy to niepotrzebne eliminowanie węglowodanów. Są one bowiem głównym źródłem energii. Węglowodany złożone, które pozyskujemy np. z razowego pieczywa, grubych kasz, naturalnego ryżu, płatków owsianych nie tuczą jeżeli są spożywane w racjonalnych ilościach. Być. może są jeszcze inne błędy w Pani diecie.
Warto tez wykonać badania tarczycy, hormonalne, sprawdzić cukier i podstawową morfologie.
Jeżeli byłaby Pani zainteresowana można opisać mi na maila swój przykładowy dzień - co Pani zjada, jakie porcje, jak często są posiłki, ile czasu po przebudzeniu zjada Pani śniadania a ile czasu przed snem kolację itp. Ja chętnie zerknę i wskażę ewentualne błędy żywieniowe.
kontakt: joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk