Dlaczego moja waga stoi w miejscu pomimo utrzymywania diety?

Dlaczego moja waga mimo trzymania diety staneła w miejscu?Boje sie ze juz nie spadnie.Moj jadłospis wyglada mniej wiecej tak 2kromki chleba ciemnego z białym serkiem +herbata, kawa,ryz ciemny z ryba,kawa 2kromki z ogorkiem+herbata na tym koniec do tej pory chudłam lecz cały czas czułam się głodna i dlatego nie chciałabym nic jeszcze ujmowac.Proszę o pomoc co robie zle.

Witam, to prawie dieta głodowa, na niej straci Pani tkankę mięśniową, tłuszcz będzie stał lub będzie wzrastać,zbyt mało kalorii i za mało posiłków, organizm się broni.

Dzień dobry, zdecydowanie Pani problemem jest zbyt mała ilość kalorii w diecie, która nie pozwala organizmowi spalić tkanki tłuszczowej, organizm broni się magazynując kalorie w formie tkanki tłuszczowej. Proponowała być zdecydowanie zwiększyć ilość spożywanych pokarmów, dzięki czemu nie będzie Pani głodna, organizm dostanie tyle ile potrzebuje do prawidłowego funkcjonowania i dopiero wtedy tkanka tłuszczowa zacznie się palić. Najlepiej, żeby dodała Pani do swojego dziennego spożycia jeszcze 2 posiłki. Te 5 posiłków powinno być równomiernie rozłożone w ciągu dnia co około 3-3,5h. Proszę również wprowadzić do swojej diety owoce i więcej warzyw. Zdrowy tłuszcz tez jest potrzebny dla organizmu, Pani go wcale nie wymieniła. Dobrej jakości oleje roślinne (rzepakowy, oliwa z oliwek), masło, orzechy oraz migdały, powinny występować w codziennej diecie oczywiście w rozsądnych ilościach. Jeżeli wszystkie płyny jakie Pani wypija dziennie to tylko te dwie herbaty to również zdecydowanie za mało. 2l na dzień to minimalna ilość płynów jakie powinniśmy spożywać, najlepiej żeby chociaż 60% tego stanowiła woda. I kolejna ważna rzecz to różnorodność posiłków i produktów. Tylko różnorodna dieta zapewni organizmowi zdrowie i dobre samopoczucie. Jeśli będzie miała Pani jeszcze jakieś pytania służę pomocą.
Pozdrawiam Monika Majcher-Lipiejko, monika@slimbartoszyce.pl