Stosowanie diety 1000 kcal i redukcja tkanki tłuszczowej

Stosuję się do diety 1000kcal i jjem tylko zdrową i niskokaloryczną żywność. Są to głównie warzywa i owoce, chleb razowy, kasza gryczana, chudy nabiał, zupy oraz mała ilość chudego mięsa. Łączę ją z godzinną jazdą na rowerze co 2-3 dni. Czy taka dieta jest bezpieczna? Czy to prawda, że schudnę ok.2kg w miesiąc? Zależy mi na pozbyciu się nadmiaru tłuszczu wokół talii, ramion i twarzy. Mój cel to osiągnięcie dolnych wskaźników wagi prawidłowej wg BMI, 10-12 kg do zrzucenia. Proszę o rady. Beata

Witam! Indywidualne zalecenia żywieniowe oraz zalecenia związane z zapotrzebowaniem na energie i poszczególne składniki odżywcze mogą być podane po zebraniu wywiadu żywieniowo-chorobowego i przeprowadzeniu odpowiednich pomiarów i/lub badań np. analizy składu ciała. Wskazówki żywieniowe znajdują się na mojej stronie www.diet-coaching.xaa.pl zapraszam do jej odwiedzenia oraz zadawania pytań. Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska

Pani Beato - większość dietetyków ustala teraz diety od 1200kcal wzwyż. Dieta 1000kcal to dość drastyczna dieta a proszę pamiętać, że schudnięcie wiąże się z trwałą zmianą nawyków i czasowe obcięcie samych kalorii może pomóc krótkoterminowo, ale nie długofalowo. Warto skonsultować z dietetykiem co i w jakich ilościach Pani je aby nie ryzykować niedoborów, spowolnienia przemiany materii i efektu jojo. W razie problemów służymy pomocą: www.ctzo.org

Dzień dobry, zdecydowanie jest to zbyt mało kaloryczna diet, która nie pozwala organizmowi spalić tkanki tłuszczowej, organizm broni się magazynując kalorie w formie tkanki tłuszczowej. Proponowała bym zdecydowanie zwiększyć ilość spożywanych pokarmów, dzięki czemu nie będzie Pani głodna, organizm dostanie tyle ile potrzebuje do prawidłowego funkcjonowania i dopiero wtedy tkanka tłuszczowa zacznie się palić. Najlepiej, żeby spożywała Pani 5 posiłków, które będą równomiernie rozłożone w ciągu dnia co około 3-3,5h. Podstawą diety powinny być pełnoziarniste produkty zbożowe. Proszę również wprowadzić do swojej diety owoce i więcej warzyw. Zdrowy tłuszcz tez jest potrzebny dla organizmu. Dobrej jakości oleje roślinne (rzepakowy, oliwa z oliwek), masło, orzechy oraz migdały, powinny występować w codziennej diecie oczywiście w rozsądnych ilościach. 2l płynów nieniosących kalorii na dzień to minimalna ilość płynów jakie powinniśmy spożywać, najlepiej żeby chociaż 60% tego stanowiła woda. I kolejna ważna rzecz to różnorodność posiłków i produktów. Tylko różnorodna dieta zapewni organizmowi zdrowie i dobre samopoczucie. Jeśli będzie miała Pani jeszcze jakieś pytania służę pomocą. Pozdrawiam Monika Majcher-Lipiejko,

Nie wiem ile ma Pani wzrostu i ile Pani waży ale dla większości dorosłych osób dieta 1000kcal jest dieta zbyt ubogoenrgetyczną i nie należy takiej stosować.