Dlaczego moja waga stałe jest w miejscu?

Witam serdecznie! Mam 19 lat, 160 cm wzrostu i ważę 52 kg. Uważam, że to za dużo i chcę schudnąć. Ćwiczę ok. 5 godzin w tygodniu, piję dużo wody i zielonej herbaty i zdrowo się odżywiam. Na śniadanie jem najczęściej 2 kromki pieczywa chrupkiego, bez masła, z wędliną i warzywami, drugie śniadanie - ser biały ze szczypiorkiem, obiad - mięso pieczone w folii, niewielka ilość ziemniaków i porcja sałatki, podwieczorek - najczęściej niewielka ilość owoców typu mango, kolacja - kromka lub dwie pieczywa chrupkiego z sałatą, papryką, pomidorem itp. Nie jem słodyczy i nie spożywam cukrów w nadmiernej ilości. Wydaje mi się, że mój tryb życia jest zdrowy k czuję się z nim dobrze, jednak kilogramy ciągle stoją w miejscu a nawet idą w górę.

Dzień dobry,
najprawdopodobniej Pani nie chudnie, ponieważ nie ma Pani już z czego. Nie powinna Pani się odchudzać. Waga w tym momencie i tak jest niska.
Musi Pani wiedzieć, że zbyt niski poziom tkanki tłuszczowej jest niebezpieczny dla naszego zdrowia a szczególnie u kobiet w tak młodym wieku.
Proszę jeść zdrowo, być aktywną i już nie myśleć o odchudzaniu a jedynie o zdrowym stylu życia.

W razie dodatkowych pytań lub zainteresowania konsultacją zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
Dietetyk

Blogi:
wp fitness
https://joanna-wasiluk.fitness.wp.pl/
Kafeteria.pl
https://joanna-wasiluk.kafeteria.pl/

Instagram:
https://www.instagram.com/joanna_dudziec_wasiluk/?hl=pl
ABC zdrowie
https://ranking.abczdrowie.pl/d/joanna-wasiluk-dudziec-dietetyk-warszawa-31668

Nie powinno się cały czas skupiać się na liczbach, które pokazuje waga, a na samopoczuciu i zdrowiu. Pani waga jest idealna. Warto jeść więcej produktów pełnoziarnistych oraz orzechów/nasion, które zawierają mnóstwo składników odżywczych. Wspomagają prawidłowy rozwój, koncentrację,pamięć a także mogą wpłynąć na lepszy nastrój. Jeżeli są jakieś partie ciała, które się Pani nie podobają - proszę się skupić na nich wykonując odpowiednie ćwiczenia modelujące/wysmuklające bez zmiany kaloryczności diety. Po skończonej aktywności fizycznej do 1 godziny należy zjeść posiłek. Tylko wtedy zdrowe i prawidłowego odżywianie połączone z aktywnością fizyczną przyniesie pożądany efekt. Proponuję wyliczyć swoje zapotrzebowanie kaloryczne CPM (na stronach internetowych jest wiele kalkulatorów, które wymagają tylko wpisania danych). I tej kaloryczności proszę się trzymać codziennie. Poprzez aplikację wpisuje Pani wszystko, co Pani zjadła, i tym sposobem można się dowiedzieć, czy spożywa Pani wystarczającą ilość kalorii w ciągu dnia.