Dlaczego nagle przybrałam na wadze?

Witam, przychodzę z problemem o odchudzanie. Mam ok. 168cm wzrostu i ważę 98kg. W ostatnim czasie nie oszczędzałam sobie przyjemności czego wynikiem było duże przybranie wagi. Miesiąc temu postanowiłam to zmienić, wszystko ważę za pomocą wagi i aplikacji (jem 1780kcal dziennie, z tego co wiem to może być za niski deficyt na moje zapotrzebowanie, ale czuję się z tym dobrze i nie podjadam). Generalnie jem tak jak zawsze, czyli to co je rodzina, np. jeśli zdarzy się schabowy z ziemniakami to jem, ale w mniejszej ilości z większą ilością surówki, czyli w gruncie rzeczy dorzucam warzywa, a przede wszystkim ucinam smażone jedzenie. W razie chęci na słodycze też je zjem, choć staram się wtedy sięgnąć po banana czy inny owoc (i zwykle to wychodzi). I tak jak wspomniałam, wszystko ważę i podliczam kalorie w aplikacji i mieszczę się w deficycie. Staram się również ćwiczyć minimum 2-3 razy w tygodniu (cardio 30 minut) W ciągu ostatniego tygodnia zanotowałam spadek w obwodzie talii, bioder i ud od 1 do 2cm. Jednak dziś na koniec dnia zerknęłam na wagę oraz obwody i okazało się, że przybyło 0.8kg, a obwody wróciły do starych. Nie rozumiem dlaczego tak się stało skoro ćwiczę i trzymam się deficytu. Dodam, że chorowałam na niedoczynność tarczycy, ale w tym momencie wyniki mam w normie.

Dzień dobry,
wahania wagi to normalne w czasie odchudzania. To, że z dnia na dzień przybyło Pani 0,8kg to nie znaczy że Pani popełnia błędy czy że odłożyła się tkanka tłuszczowa. Waga to nie tylko tłuszcz ale cała nasza masa łącznie z płynami metabolicznymi oraz wagą mięśni. Jeżeli Pani ćwiczy i właściwie się odżywia to tkanka tłuszczowa będzie się redukować ale nie zawsze zauważy Pani to w liczbach na wadze. Proszę dalej ćwiczyć, jeść zdrowo, pić około 2-2,5 l czystej wody dziennie i nie ważyć się codziennie.
Wzrost wagi może być tez spowodowany np. opuchnięciem, zmęczeniem, gorszym snem itp.
W razie dodatkowych pytań lub zainteresowania konsultacją zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
Dietetyk
Blogi:
wp fitness
https://joanna-wasiluk.fitness.wp.pl/
Kafeteria.pl
https://joanna-wasiluk.kafeteria.pl/

Instagram:
https://www.instagram.com/joanna_dudziec_wasiluk/?hl=pl
ABC zdrowie
https://ranking.abczdrowie.pl/d/joanna-wasiluk-dudziec-dietetyk-warszawa-31668