Dlaczego moja waga tyk szybko przyrasta?

Dobry wieczór, od jakiegoś czasu zauważyłam dość spory i szybki przyrost kilogramów. Nie objadam się, wręcz mogę powiedzieć, że trzymam deficyt kaloryczny. Piję 2L wody dziennie. Zaczęło mnie to przerażać gdyż rozstępy pojawiają się w błyslawicznym tempie a ja czuję się coraz cięższa. Dodam, że od jakiegos czasu bardzo wypadają mi włosy i ostatnio pojawił się dość sport trądzik z którym nigdy nie miałam problemu. Czy takie objawy mogą wskazywać na jakieś problemy z tarczycą? Jakie badania zrobić?

Dzień dobry

Zgadza się mogą to być problemy z tarczycą. Proszę wykonać badania TSH, FT3 i FT4. Warto też sprawdzić cukier. Zastanawiam się też czy oby na pewno Pani dieta jest w porządku. Jeżeli byłaby Pani zainteresowana to można opisać mi na maila swój przykładowy dzień pod wzgledem jedzenia aja zerknę i dokonam analizy:

joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam

Joanna Wasiluk

Dietetyk