Dlaczego moje cykle są nieregularne?

Mam 22 lata. Miesiączkę przechodzę nieregularnie, przez dwa miesiące zażywałam tabletki antykoncepcyjne, ale przestałam. Miesiączkę miałam w odstępie dwóch tygodni a teraz spóźnia mi się o 17 dni. Uprawiałam seks z prezerwatywą, wszystko było pod kontrolą, nie pękła ani się nie zsunęła. Jednak nadal nie dostałam okresu a także odczuwam swędzenie pochwy i nadmierne wydzielanie śluzu. Już wcześniej miałam infekcje pochwy i objawy były takie same jak teraz, jednak martwię się ze mogę być w ciąży.
KOBIETA, 22 LAT 2 miesiące temu

Czego należy unikać w ciąży?

Ciąża to wyjątkowy czas. Właśnie wtedy kobieta powinna szczególnie dbać o swoje zdrowie i samopoczucie. Obejrzyj film i dowiedz się, czego powinna unikać kobieta w stanie błogosławionym.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

swędzenie pochwy nie jest objawem ciąży. Najprawdopodobniej oznacza infekcje grzybiczą, zwłaszcza, że takie same objawy pojawiły się już u Pani wcześniej. Ponadto stosunek odbył się z zabezpieczeniem co znacznie zmniejsza ryzyko zapłodnienia.

Przyczyną spóźniającej się miesiączki może być odstawienie tabletek antykoncepcyjnych oraz związane z tym wahania hormonów. Organizm może reagować w ten sposób na brak dawki dotychczasowych hormonów.

Nie jest to jednak jedyna możliwa przyczyna. Nieregularny okres towarzyszy także zapaleniu przydatków, endometriozie czy mięśniakom macicy. Dobrze byłoby więc udać się do ginekologa i wykonać podstawowe badania ginekologiczne. Proszę więc nie bagatelizować objawów i zapisać się na wizytę do specjalisty.

Dla pewności, że nie jest Pani w ciąży można wykonać test ciążowy.

Podobne pytania znajdzie Pani poniżej: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/witam-w-styczniu-odstawilam-tabletki-antykonpcyjne-zazywalam, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/nieregularny-okres-po-odstawieniu-tabletek-antykoncepcyjnych, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-okresu-a-swedzenie-pochwy, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/swedzenie-pochwy-spozniajacy-sie-okres-przy-staraniach-o-dziecko.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty