Dlaczego moje okresy są bardzo obfite?

Witam, od kilkunastu miesięcy mam bardzo krwawe miesiączki. W ostatnich trzech miesiącach okres przez pierwsze dwa dni uniemożliwia mi normalne funkcjonowanie. Czy może być to powiązane z silną nerwocą na jaką cierpię ? Dodam, że w okresie przedmiesiączkowy odczuwam silne bóle krzyża a podczas okresu ból w dole brzucha. Będę wdzięczna za analizę oraz podpowiedź, co może powodować taką sytuacje . Panicznie boje się wizyty u lekarza, już założyłam najgorsze scenariusze …

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

przede wszystkim proszę nie zakładać najgorszego scenariusza. Obfite menstruacje nie muszą być niczym niepokojącym, natomiast dolegliwości bólowe podbrzusza oraz krzyża przed miesiączką są typowymi objawami zespołu napięcia przedmiesiączkowego.

Lekarz jest osobą, która może Pani pomóc, udzielić szczegółowych informacji, a przede wszystkim zbadać i postawić odpowiednią diagnozę – jeśli oczywiście zauważy coś niepokojącego. Nie ma powodu obawiać się takiej wizyty. Warto się do niego udać, zwłaszcza, że opisane przez Panią dolegliwości uniemożliwiają codzienne funkcjonowanie.

Silna nerwica może dodatkowo potęgować odczuwane dolegliwości związane z menstruacją.

O zbyt obfitych miesiączkach pisaliśmy w artykule znajdującym się poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/zbyt-obfite-miesiaczki.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.