Dlaczego moje samopoczucie nie poprawia się?
Dzień dobry. Mam 45 lat i od dwóch lat borykam się z ciągłym zmęczeniem, zawrotami głowy, brakiem koncentracji i drżeniem mięśni w stanie spoczynku (nóg i rąk). Obejrzało mnie już dwóch neurologów oraz psychiatra stwierdzając nerwicę lękową lub depresję. Po kilku miesiącach brania leków (w tym antydepresantów); brak poprawy samopoczucia. Po namowie bliskiej mi osoby postanowiłam na własną rękę wykonać badania w kierunku tarczycy i wyszły mi następujące wyniki: podwyższone A-TG-223,8 U/ml i A-TPO 223,8 U/ml (TSH-0,995 μU/ml, FT4-1,15 ng/dl, FT3 4,06 PG/ml) Ponadto w morfologii obniżone leukocyty-3,8 (norma 4,0-10,0) oraz limfocyty 0,9 (norma 1,5-3,5). Endokrynolog po wykonaniu USG stwierdził tylko, że powinnam zwiększyć jedynie suplementacje wit. D (biorę od paru tygodni i objawy nie ustępują). Bardzo proszę o pomoc i ewentualne wskazówki co mi może dolegać.

KOBIETA, 45 LAT ponad rok temu
Problemy hormonalne kobiet
Witam Panią,
Wnioskuję, że wspomniane zaburzenia lękowe i depresję leczy Pani
tylko farmakologicznie.
Jeżeli leczenie psychiatryczne nie przynosi pożądanych efektów,
należy pomyśleć o zmianie metody leczenia.
Powinna Pani też wiedzieć, że farmakologia jest leczeniem objawowym,
bowiem środki farmakologiczne nie leczą depresji ani zaburzeń
nerwicowych i nie rozwiązują problemu, jedynie tłumią objawy.
Leczenie farmakologiczne, tzn. środki uspokajające, obniżające napięcie,
czasami antydepresanty o dodatkowym działaniu tłumiącym lęk sprawiają,
że lęki i inne dolegliwości stają się łatwiejsze do zniesienia,
ale nie leczą choroby.
Żeby Pani pomóc, należy wnikliwie przyjrzeć się różnym sytuacjom
i wydarzeniom na przestrzeni Pani życia, które doprowadziły
do opisanych zaburzeń i na tej podstawie opracować właściwą
metodę terapii.
Podstawową i często wystarczającą formą leczenia depresji i zaburzeń
lękowych jest psychoterapia.
Zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.
Terapeuta pomoże Pani uporać się zarówno z objawami jak i przyczynami
zaburzeń lękowych oraz ich konsekwencjami, dzięki czemu odzyska
Pani spokój i radość życia.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie
Hanna Markiewicz,
psycholog,
e-mail: psycholog24x@gmail.com
tel. 505 075 298,
https://psycholog24online.pl/