Dlaczego moje samopoczucie nie poprawia się?

Dzień dobry. Mam 45 lat i od dwóch lat borykam się z ciągłym zmęczeniem, zawrotami głowy, brakiem koncentracji i drżeniem mięśni w stanie spoczynku (nóg i rąk). Obejrzało mnie już dwóch neurologów oraz psychiatra stwierdzając nerwicę lękową lub depresję. Po kilku miesiącach brania leków (w tym antydepresantów); brak poprawy samopoczucia. Po namowie bliskiej mi osoby postanowiłam na własną rękę wykonać badania w kierunku tarczycy i wyszły mi następujące wyniki: podwyższone A-TG-223,8 U/ml i A-TPO 223,8 U/ml (TSH-0,995 μU/ml, FT4-1,15 ng/dl, FT3 4,06 PG/ml) Ponadto w morfologii obniżone leukocyty-3,8 (norma 4,0-10,0) oraz limfocyty 0,9 (norma 1,5-3,5). Endokrynolog po wykonaniu USG stwierdził tylko, że powinnam zwiększyć jedynie suplementacje wit. D (biorę od paru tygodni i objawy nie ustępują). Bardzo proszę o pomoc i ewentualne wskazówki co mi może dolegać.

Witam Panią,

Wnioskuję, że wspomniane zaburzenia lękowe i depresję leczy Pani

tylko farmakologicznie.

Jeżeli leczenie psychiatryczne nie przynosi pożądanych efektów,

należy pomyśleć o zmianie metody leczenia.

Powinna Pani też wiedzieć, że farmakologia jest leczeniem objawowym,

bowiem środki farmakologiczne nie leczą depresji ani zaburzeń

nerwicowych i nie rozwiązują problemu, jedynie tłumią objawy.

Leczenie farmakologiczne, tzn. środki uspokajające, obniżające napięcie,

czasami antydepresanty o dodatkowym działaniu tłumiącym lęk sprawiają,

że lęki i inne dolegliwości stają się łatwiejsze do zniesienia,

ale nie leczą choroby.

Żeby Pani pomóc, należy wnikliwie przyjrzeć się różnym sytuacjom

i wydarzeniom na przestrzeni Pani życia, które doprowadziły

do opisanych zaburzeń i na tej podstawie opracować właściwą

metodę terapii.

Podstawową i często wystarczającą formą leczenia depresji i zaburzeń

lękowych jest psychoterapia.

Zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.

Terapeuta pomoże Pani uporać się zarówno z objawami jak i przyczynami

zaburzeń lękowych oraz ich konsekwencjami, dzięki czemu odzyska

Pani spokój i radość życia.

Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,

to zapraszam do kontaktu.

Istnieje możliwość konsultacji online,

np. za pośrednictwem komunikatora Skype.

Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,

psycholog,

e-mail: psycholog24x@gmail.com

tel. 505 075 298,

https://psycholog24online.pl/