Dlaczego myślę, że jestem w ciąży, pomimo że nie współżyłam?

Witam. Nie wiem czyjej potrzebuję pomocy, ginekologa czy psychologa. Myślę, że jestem w ciąży chociaż nie mam do tego podstaw, bo nie współżyłam. Popadam w obłęd. Wszystko co się dzieje z moim organizmem przypisuję rzekomej ciąży. Może jakiś psycholog się wypowie co może być tego przyczyną. A z natury ginekologicznej mam takie pytanie: czy stwierdzona w badaniu nadżerka może opóźnić miesiączkę? Pytam bo mija 34 dzień a tu nic. Mam nieregularne cykle.

Ciąża urojona rzeczywiście jest zaburzeniem, które leczy się psychologiczne. Polecam zgłosić się do psychologa i podjąć terapię tak, aby "złapać" te trudność jak najszybciej. Co może być powodem? Być może kryzys związany z własnym rozwojem i niezadowolenie z obecnej sytuacji. Być może nerwica, w której napięcie ma takie swoje ujście. A być może rozwija się u Pani zaburzenie urojeniowe. Tak czy inaczej - sytuacja wymaga konsultacji z psychologiem. Pozdrawiam

Witam Panią
Nie wspomina pan nic o tym, jaki tryb życia Pani prowadzi.
Czy przeżywa lub przeżywała Pani jakieś stresujące sytuacje,
np. rozwód, rozstanie lub inne?
Czy oprócz natarczywych myśli, że jest Pani w ciąży,
występują jakiś objawy ciąży, np. poranne mdłości?
Jaki był dotychczas Pani stosunek do ciąży?
Czy chciałaby Pani urodzić dziecko, czy też sama myśl o ciąży
dotychczas Panią przerażała?
Żeby rzetelnie odpowiedzieć na Pani pytanie, musiałabym
znać odpowiedź na powyższe pytania i jeszcze kilka innych.
Możliwe, że wystąpiła u Pani ciąża urojona, , jednak rzetelną
diagnozę można postawić tylko podczas osobistej konsultacji.
Zachęcam do konsultacji z psychologiem, bo gdyby się okazało,
że jest to ciąża urojona, to konieczne jest jak najszybsze
podjęcie psychoterapii, gdyż może to doprowadzić do depresji,
nerwicy, a nawet poważnych zaburzeń osobowości.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl