Dlaczego na zębie pojawiła się biała plamka?

Dzień dobry. Po wykonaniu wypełnienia światłoutwardzalnego pojawiła się na zębie biała plamka. Jaki błąd popełnił stomatolog, że cały ząb jest jednolitego koloru poza jedną małą bielszą plamką?
KOBIETA, 28 LAT 10 miesięcy temu

Dzień dobry! Niestety, bez dokładniejszego zrozumienia techniki zastosowanej przez stomatologa oraz informacji o Twoim przypadku, trudno jednoznacznie stwierdzić, jaki błąd został popełniony. Istnieje jednak kilka możliwych przyczyn, które mogłyby wyjaśnić pojawienie się białej plamki na zębie po zastosowaniu materiału światłoutwardzalnego. Oto kilka potencjalnych przyczyn:

Nadmiar materiału: Stomatolog mógł nałożyć nadmierną ilość materiału światłoutwardzalnego na dany obszar, co mogło spowodować powstanie białej plamki. Nadmiar materiału może prowadzić do różnych nieprawidłowości w kolorze i teksturze powierzchni zęba.

Niewłaściwe naświetlanie: Czas naświetlania zęba materiałem światłoutwardzalnym jest istotny. Jeśli stomatolog naświetlił materiał zbyt krótko lub zbyt długo, może to prowadzić do nierównomiernego utwardzania, co objawia się białymi plamkami.

Przebarwienia pod powierzchnią: Istnieje możliwość, że biała plamka była już obecna na zębie przed zabiegiem i materiał światłoutwardzalny tylko podkreślił tę nieprawidłowość.

Niedokładne dopasowanie koloru: Stomatolog mógł nie dopasować dokładnie koloru materiału światłoutwardzalnego do naturalnego koloru Twojego zęba. W rezultacie może pojawić się różnica w odcieniach, co objawia się białą plamką.

W każdym przypadku zalecam skonsultować się ze stomatologiem, który wykonał zabieg, aby omówić swoje obawy i uzyskać wyjaśnienie dotyczące pojawienia się białej plamki.

Dentysta Białystok