Dlaczego nadal nie doszło do zapłodnienia?

Szanowni Państwo, Piszę do Państwa w celu uzyskania szerszej opini związanej z moim przypadkiem. Otóż od ponad 6 lat współżyłam ze swoim partnerem bez zadnego zabezpieczenia. Przez tak długi czas nie zachodziłam w ciąże. Byłam przekonana, że albo ja albo partner jesteśmy bezpłodni. W naszym przypadki nie było chęci szybkiego posiadania dziecka więc lata mijały i wszelkie badania aby ustalić przyczynę odkładaliśmy wciąż na później. W końcu zaszłam w ciażę, obecnie jestem mamą. Byłam przekonana, że po takim czasie na pewno w ciąży nastąpią komplikacje a ciąża przebiegała wzorowo, żadnych trudności. Bardzo nurtuje mnie zatem pytanie co mogło być nie tak ze mną bądź partnerem, że przez tak ogromny czas nie doszło do zajścia w ciąże. Dodam, że nie choruję na tarczyce czy cukrzyce, ogólnie mój stan zdrowia jest w normie. U partnera również nie stwierdza się kłopotów ze zdrowiem. Bardzo zatem proszę o Państwa opinie czym można wyjaśnić mój przypadek. Wiele osób w tym ja jest zdziwionych co mogło być nie tak w naszym przypadku.

Szanowna Pani,
zalecałabym skupić się nad tym, co "tu i teraz", cieszyć się z bycia mamą, jakie to ma znaczenie, dlaczego przez tyle lat nie zaszła Pani w ciążę?
Pozdrawiam serdecznie