Dlaczego nie chudnę po ciążach?

Proszę o pomoc. W pierwszej ciąży przytyłam 27 kg zgubiłem w sześć mcy karmiących piersią te zbędne kilogramy. Wtedy miałam 26 lat. Teraz mam 39 lat karmie piersią już rąk i nie mogę schudnąć ani kg. Mam 77 kg przy wzroście 158. Bardxo z tym źle się czuję myślę że depresja zaraz mnie dopadnie. Dlaczego nie chudne? Przez wiek? Proszę o pomoc

Witam. Oczywiście wiek może mieć znaczenie, w takim sensie że schudnięcie "samo z siebie" było możliwe w wieku 27 lat a bardzo utrudnione 12 lat później. W grę mogą wchodzić hormony - warto wybrać się choćby do endokrynologa ale też tryb życia. Żeby schudnąć, trzeba się "trochę" napracować. Może wybierze się Pani do dietetyka? Pozdrawiam i życzę powodzenia!