Dlaczego nie kochamy się tak często, jak wcześniej?

Jesteśmy z mężem po ślubie 2 lata, a od 4 lat mieszkamy i pracujemy za granicą. Zanim jednak wyjechaliśmy, uprawialiśmy seks prawie codziennie. A teraz? Raz na 1-2 tygodnie. Przeważnie z jego inicjatywy, gdyż gdy ja mam ochotę (a mam prawie zawsze...) to on zawsze się wypiera i mówi, że jest zmęczony, albo bierze to żartem, a później i tak nic z tego nie wynika. Nie raz próbowałam z nim o tym rozmawiać, ale zawsze zaczyna się denerwować i tłumaczyć, że (znów) jest zmęczony. Nie rozumiem, dlaczego nagle taka zmiana się stała, skoro w Polsce było wszystko ok i byłam zadowolona, a teraz jestem niedowartościowana. Niby mówi mi, że mu się podobam, że mnie kocha, ale nie ma już tej namiętności, uczucia, przyciągania - z jego strony. Czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć dlaczego tak się dzieje? Czy faktycznie jest zmęczony? Czy to po prostu wymówka... -Zmartwiona mężatka.

Dzień dobry!

Naturalnie początki związku wiążą się z najsilniejszą namiętnością i większość par z mijającym czasem uprawia seks rzadziej. Samo w sobie nie jest to w żaden spokój niepokojące.
Jest też jednak możliwe, że istnieje jakaś przyczyna (psychologiczna, zdrowotna, związana z Waszą sytuacją, okolicznościami itp.), która jest możliwa do usunięcia, zmiany i spowodowałoby to częstsze współżycie LUB aby obecna częstotliwość współżycia przestała być problemem. Aby ją odnaleźć konieczna jest jednak dłuższa osobista rozmowa, większa ilość informacji i przeprowadzenie badań diagnostycznych obojga Państwa.

Pozdrawiam!