Dlaczego nie mogę się wysłowić?

Na samym początku opisu mojego problemu chciałbym zaznaczyć, że jestem osobą niepijącą - nawet małych ilości alkoholu. Od ok. roku mam problem polegający na tym, że bez żadnego powodu zaczynam mówić w taki sposób, że osoby ze mną rozmawiające mają wrażenie, że jestem pijany. Chodzi oczywiście o sposób wypowiedzi (charakterystyczne seplenienie) a nie o treść. Ja sam nie odczuwam żadnych trudności w wypowiadaniu się. Zjawisku temu towarzyszy również utrudniona koordynacja, której również nie jestem świadom. W związku objawami parę miesięcy temu miałem wykonane badania krwi, rezonans głowy, ekg. Wizyty u internisty, neurologa (tylko przejrzał rezonans-nie zadawał nawet żadnych pytań) i kardiologa niestety również nie przyniosły odpowiedzi, co powoduje takie objawy. Bardzo proszę o wskazanie jakie jeszcze badania mogę wykonać żeby się dowiedzieć co mi dolega, gdyż objawy stają cię coraz silniejsze i coraz częstsze. Z góry dziękuję za pomoc. 42 lat.

zaburzenia tego typu powinien konsultować neurolog, wykonuje się zwykle właśnie badanie obrazowe głowy następnie przeprowadza badanie przedmiotowe i neurolog wówczas ocenia stan kliniczny.