Dlaczego nie mogę sobie poradzić po końcu związku?

Witam mam pewnien problem a dokładniej chodzi o to ze bylam z chlopakiem dos dłuższy okres czasu kilka krotnie zawiodłam jego zaufanie poprzez klamstwa byly one drobne ale i tez powazne on teraz twierdzi ze jak zaczelam klamac to juz nie przestane i bede go oklamywac dalej przez to wszystko on stwierdzil ze to definitywny koniec związku lecz mi na nim strasznie zalezy strasznie go kocham daze go ogromnym uczuciem i wkoncu doszlo do mnie jaki blad popełniłam chce sie dla niego zmienic i chce zeby to zauwazyl i dal mi ostatnia szanse aby to wszystko naprawic jeszcze raz bez zadnych klamst czy ukrywania czego kolwiek przyznalam mu sie do wszystkich moich klamstw ale po dos duzym okresie czasu ;( on w kolko powtarza ze sie nie zmienie i ze nie wroci bo nie bedzie sie znowu zastanawial czy ja go nie oklamuje. Chce mu pokazac ze jestem wobec niego szczera i chce zeby to zauwazyl. Jestem w stanie zrobić wszystko aby to ratować. Prosze o pomoc.

Szanowna Pani,

Znalazła się Pani w bardzo trudnej sytuacji.
Chciałabym zaznaczyć, że chociaż rozumiem i szanuję Pani motywację do zmiany związaną chęcią odzyskania partnera, zmienianie się "dla kogoś" jest kiepskim pomysłem.
Zmiana, żeby była trwała, musi wynikać z motywacji wewnętrznej - to znaczy chęci zmienienia się dla siebie samej i swojego szczęścia.
Zaufanie jest bardzo delikatną kwestią i czasami zdarza się, że bardzo trudno jest je odbudować. Nie jest to jednak niemożliwe, jedynie wymaga często sporego nakładu czasowego.
Proponuję na pewien czas skupić się na sobie i osiągnięciu własnych celów. Jeżeli rzeczywiście chce się Pani zmienić to jest to duży projekt - wymaga czasu oraz wysiłku. Dobrym pomysłem będzie w pełni skupienie się na tym. Jeżeli w ogóle możliwe jest odzyskanie partnera dzięki takiej zmianie, to powinno wówczas zdarzyć się to samoistnie, jako konsekwencja Pani zmiany.
Może być tak, że partner jest zraniony i potrzebuje czasu w osamotnieniu żeby poradzić sobie z trudnymi uczuciami i zastanowić się, czy może Pani ufać na nowo. Wówczas warto uszanować taką potrzebę i dać mu trochę przestrzeni.