Dlaczego nie mogę złapać oddechu?

Dobry wieczór. Od pewnego czasu mam wrażenie jakbym nie mógł złapać oddech, mimo, że wszystkie badania (płuca, serce, zatoki, krtań, morfologia) OK. Mam również wrażenie jakbym był najedzony i często miewam nudności (czuję jakbym miał zwymiotować chociaż nigdy się nie zdążyło). Dodatkowo od tego czasu przestałem widzieć na daleko na prawe oko (okulista wykluczył uszkodzenie gałki ocznej, wszystkie badania idealnie!). Kręgosłup wszystko OK. Helikobakter oraz bakterie nie wykryto. Szukam jeszcze czegoś na co mogę zrobić badanie aby ustalić co mi dolega. Najczęściej uczucie braku powietrzna oraz takie uczucie, że zaraz zemdleje występuje w sklepie, galeriach, zamkniętych pomieszczeniach (nie ważne ile jest ludzi, nie ważne czy są otwarte okna) czy podczas oddawania krwi (oddaje regularnie od paru lat). Nigdy nie miałem z tym problemu, pojawiło się to nagle. Przykładowo jeżeli jestem w sali która ma w sumie 5 osób, duża, przestrzenna na początku czuje się źle. Pijąc cały czas wodę (której pije spokojnie 2 litry dziennie) z czasem to uczucie przechodzi. Klaustrofobii nie mam, zamknięta winda mnie nie przeraża. Uprawiając sport (jazda na rowerze, czy siatkówka) czuję się wręcz lepiej.

Mogą to być dolegliwości na tle nerwowym. Może leki ziołowe na uspokojenie przyniosą efekt. Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź ze strony portalu.