Jak mogę leczyć klaustrofobię?

Od dłuższego czasu cierpię na klaustrofobię. Zauważyłam że z biegiem lat lek przed zamkniętymi pomieszcz eniami pogłębia się. Nie daje rady już jeździć środkami miejskiej komunikacji. Zamykają się drzwi w tramwaju zaczynam panikować. Nie wspomnę już gdy pojazd stoi dłużej na światłach. Z tego powodu nigdzie się nie ruszam. Jeśli muszę załatwić ważne sprawy w mieście staram się dojechać po jednym przystanku. Teraz w dobie pandemii coronowirusa prześladuje mnie myśl że nie byłabym w stanie pozwolić zamknąć się w szpitalu nie mogąc otworzyć drzwi. Czy jest szansa ulżyć mi w tych lekach i jaki lekarz mógłby mi pomoc

Szanowna Pani,

cierpi Pani z powodu lęku przed zamkniętymi pomieszczeniami z których utrudnione jest wyjście lub ucieczka, w takich sytuacjach pojawia się atak paniki. Skuteczne leczenie takiego problemu uzyskuje się psychoterapią poznawczo - behawioralną, wskazana jest też konsultacja psychiatryczna.
Z wyrazami szacunku, Bożena Waluś