Dlaczego nie można nabrać powietrza?

Witam, mam 21 lat, od 5 miesięcy pracuję w stolarni, od jakiegoś czasu zdarza mi się, że nie mogę zrobić głębokiego wdechu, tak jakby mnie coś blokowało w pewnym momencie. Trwa to jakiś czas i przechodzi, raz czułem taki ucisk w klatce piersiowej.

Dzień dobry,

Aby postawić dokładną diagnozę należy wykonać dodatkowe badania. Powinien Pan poprosić lekarza o skierowanie na RTG płuc oraz spirometrię, wykonać morfologię krwi z rozmazem, CRP oraz gazometrię. Konieczne jest dokładne zbadania Pana i na podstawie badania oraz wywiadu lekarskiego można ew. podjąć decyzję o konieczności wykonania kolejnych dodatkowych badań lub podjęciu leczenia, o ile będą wskazania kliniczne. Bez dokładnego zbadania Pana - osłuchania płuc i serca, ocenie rtg płuc, ew. spirometrii, trudno będzie w 100% określić przyczynę. Niewykluczone, że lekarz zaleci również wykonanie ekg

poważaniem,

Dr n. med. Marek Derkacz
ENDOKRYNOLOG
DIABETOLOG
specjalista chorób wewnętrznych