Dlaczego nie radzę sobie z macierzyństwem?

Witam.3 miesiace temu urodzilam Synka. W domu mam jeszcze dwojw starszych dziwci 5letniego Syna i 4 letnia córkę. Od jakiegos czasu stalam sie bardziej nerwowa i czuje ze nie nadaje sie na Mame . Coraz czescie zamykam sie sie w sobie i rozmyslam co ze mna jest nie tak. Czesto placze,zazwyczaj jak najmlodsze z dzieci placze a ja bie wiem i nie jestem w stanie zrozumieć dlaczego. Karmie piersia i czasem wydaje mi sie ze gdy On ma napady placzu spowodowane jest to tm ze nie potrafie napoic dziecka taak by bylo spokojne chociaz pokarmu mam bardzo duzo. Stracilam poczucie bycia wazna . Zaniedbalam sie . Nie mam czasu wyjsx ,nie sporykam sie z przykaciolki bo mysle ze musze byc caly czas w domu bo zaraz Maly zacznie plakac i trzeba bedzie Go nakarmic. Czy to depresja czy tylko chwilowy spadek formy ?

Dzień Dobry Pani:)

Z opisu Pani symptomów domniemam, że najzwyczajniej w Świecie może być Pani chronicznie zmęczona, tym bardziej, że Pani organizm potrzebuje regeneracji sił po porodzie.

Po pierwsze, nie napisała Pani, czy ma Pani wparcie fizyczne/emocjonalne w Osobie Partnera?
Czy może Pani liczyć na pomoc?

Z drugiej strony dopuszczam, że możliwość wyjścia z domu, by spotkać się z Przyjaciółkami Pani ma - jednak z jakiegoś powodu nie pozwala sobie Pani na to?
I tutaj dopatrywałabym się źródła Pani aktualnego samopoczucia.
Napisała Pani: "... Zaniedbalam sie . Nie mam czasu wyjsx... " czyli Pani sama wie, czego Pani brakuje...

Myślę, że warto byłoby umówić się na spotkanie z Przyjaciółką, żeby zwyczajnie porozmawiać, być może? zmienić punkt widzenia?(wykorzystując optymalny czas wyjścia- uwzględniając porę karmienia Synka).
Warto byłoby również rozważyć rozmowę z Psychologiem, który mógłby być dla Pani pomocny w rozwiązaniu pani wyzwań.

Jeśli miałaby Pani życzenie rozmowy ze mną, zapraszam serdecznie do kontaktu via Skype.

Z życzeniami dla Pani oraz Najbliższych pozytywnych doświadczeń,

irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605