5-latek reaguje płaczem przy każdym rozstaniu z mamą

Witam! mam 5 letniego syna ktory placze codziennie gdy zaprowadzam go do szkoly...gdy wychodzimy z domu pozniej czekamy na pania jest wszystko dobrze,lecz gdy przychodzi nauczycielka a ja mam isc do domu on zaczyna plakac i histeryzowac ze chce isc ze mna i ze bedzie tesknil-dzien w dzien to samo! rowniez wieczorem gdy ma isc spac placze ze chce zostac ze mna i ze nie chce spac!!! nie wiem co mam robic probowalam tlumaczyc,prosic,nie zwracac na to uwagi -ale nic nie pomaga?:(

Jeśli z czasem sytuacja nie będzie się zmieniać polecam udać się do psychologa dziecięcego, który po osobistym spotkaniu z Panią i z dzieckiem będzie mógł zaproponować metody zaradcze. Pozdrawiam.

Witam, synek najwyraźniej nie został wcześniej przyzwyczajony do rozstań z mamą i teraz dłuższy pobyt poza domem rodzi w nim lęk. Powinna Pani za każdym razem spokojnie mu tłumaczyć, że po takim i takim czasie znowu się spotkacie, że nic mu nie grozi, że jest bezpieczny w swoim łóżeczku, w swoim pokoju. Można np. dać mu jakąś małą maskotkę, która będzie Panią symbolizować podczas pobytu w szkole, umówić się z nim, że ma mówić misiowi to co chciałby powiedzieć mamie,kiedy jej nie ma. Powiedzieć, że nie jest tam sam, jest z dziećmi i ze swoim misiem. Jeżeli jego reakcje się nie zmienią w ciągu miesiąca wskazana byłaby konsultacja u psychologa dziecięcego. Pozdrawiam