Dlaczego nieustannie czuję się zmęczona?

Uczę się do poprawki matury w domu. Nie muszę wcześnie wstawać, ale jeszcze 2 miesiąc e temu wstanie o 6 nie było problemem. Teraz mimo zmuszenia siebie do wstania rano np o 8, przez cały dzień nie czuje się zmęczona a zasypiam dopiero o 4 nad ranem.. bez budzika i ogromnego wysiłku śpię do około 13 czyli 9h. Jest tak niezależnie o której wstanę czy o 6 czy 8 czy 13. Nie czuje zmęczenia i nie mogę zasnąć do około 4/5. Nie mam stresującej sytuacji nic mnie nie denerwuje. Jestem w szczęśliwym związku, często biegam i spaceruje z psem, a nauka jest spokojna. Tylko nie mogę zasnąć i nie czuje zmęczenia. Nie jem pieczywa ani makaronów lecz mam pełnowartościowa dietę. Nie choruje przewlekle, od ponad roku stosuje doustna antykoncepcję, THS na granicy górnej normy. Podwyższony cholesterol lecz to w mojej rodzinie jest genetyczne.

Witam,
przyczyn może być wiele ale z tego co Pani pisze to może być wina zmian TSH oraz należałoby sprawdzić cukier.
Najlepiej zgłosić się do lekarza, który zleci odpowiednie badania.

Pozdrawiam
Joanna Wasiluk
Dietetyk