Dlaczego nieustannie męczę się z zatkanym uchem?

Witam męczę się z zatkanym uchem od roku . Ucho jest zatkane cały czas ( czasem się nasila a czasem osłabia) Podczas palenia papierosa i picia kawy często mocno się zatyka , kiedy zaczyna mi się zbierać ropa w migdałkach bardzo mocno się zatyka mam uczucie jak by ta ropa przelewała się do ucha ( miałem ponad 6 nawrotów angin i raz nacinane migdałki , prywatny lekarz po pięciu wizytach (jak już nic nie pomagało)polecił mi aplikowanie sterydu przez nos do ucha ale boje się ,że i tak nie zadziała

Prawdopodobnie mamy tu do czynienia z niedrożnym trąbką słuchowa jest to faktycznie jak trudne do leczenia i faktycznie sterydoterapia ma najlepsze efekty w tego typu zaburzeniach chyba że istnieje stan zapalny wymagający antybiotyku można też jednocześnie stosować leki obkurczające błonę śluzową ale to wszystko pod kontrolą lekarza prowadzącego laryngologa