Dlaczego objawy nerwicy wracają przed miesiączką?

Witam mam pytanie mam stwerdzony refluks biorę od 4 dni dexilant również mam nerwice z której wychodzę powoli nie mam już ataków paniki cześć objawów somatycznych zniknęła także czuje się już o wiele lepiej niż pół roku temu nabrała chęci do życia więcej się uśmiecham. Lecz czy to jest normalne że na ok 10 dni przed miesiączka cześć objawów wraca fakt faktem w mniejszej siłę plus do tego objawy refluksu też się nasilają czuje się wzdeta pełna w nadbrzuszu. Jakie hormony za to odpowiadają?

Dzień dobry!
Faktycznie wahania hormonów, które występują w określonych dniach cyklu mogą mieć pewne znaczenie w zjawisku nasilania się objawów. Proszę jednak pamiętać, że w obrazie nerwicy istotne znaczenie mają jednak nie tylko hormony czy sygnały z ciała. Być może warto byłoby przyjrzeć się temu cyklicznemu zjawisku nawrotu objawów w terapii.
Z wyrazami szacunku
Barbara Sulanowska

Dzień Dobry Pani,

Na Pani pytanie zapraszam Panią do lekarza prowadzącego Panią, który zna Panią
i Pani historię leczenia.

Z mojej strony zachęcam Panią mocno do podjęcia terapii.

Z przesłaniem wszystkiego najlepszego,
Irena Mielnik-Madej