Dlaczego od jakiegoś czasu nie mogę osiągnąć orgazmu?

Jestem 23-letnią mężatką (od 2 lat). Nigdy nie mieliśmy większych problemów w łóżku, chociaż mi zawsze było trudniej osiągnąć orgazm. Od kilku miesięcy nie mogę osiągnąć go w ogóle. Być może przyczyną są leki antydepresyjne, które osłabiają libido. Czy są jakieś środki, dzięki którym będę miała większą ochotę na seks i takie które odpowiednio by mnie pobudziły? Dodam, że nie mam problemu z suchością pochwy.
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.
Piszesz, że od kilku miesięcy masz problem z osiągnięciem orgazmu i z obniżonym libido. Jeżeli dolegliwości pojawiły się w podobnym okresie, co zaczęłaś zażywać leki antydepresyjne, to z dużym prawdopodobieństwem można stwierdzić, że są one przyczyną Twojego stanu. Rzeczywiście leki przyjmowane przy depresji mogą wpływać niekorzystnie na libido. Sama choroba, również ma znaczący wpływ na życie seksualne.
Po ustąpieniu choroby i odstawieniu leków, Twój popęd seksualny prawdopodobnie powróci do normy.

Serdecznie pozdrawiam.