Dlaczego odczuwam mgłę umysłową?

Dlaczego tak się dzieje, że zazwyczaj z rana łapię mgłę umysłową? Nie mogę się jej pozbyć żadnym sposobem, zazwyczaj mija sama na wieczór lub popołudnie. Czasem też tak mam, że trwa cały dzień. A czasem mam dobry cały dzień bez mgły umysłowej. Mam to od dosyć dawna i już mnie to wnerwia, ponieważ nie mogę rozwijać się w swoich pasjach, bo przez to budze się z myślą czy dziś nie będę miał mgły umysłowej i czy bede mógł dać z siebie wszystko. A gdy mam ten brain fog to nie ważne jak sie staram to umiejetności które mam na nic się nie zdają, bo i tak nic mi nie wychodzi, przez te wolne myślenie i taki brak koncentracji, do tego się przez to wkurzam. Ogólnie też jak nie mam brain foga, a zjem coś słodkiego to nagle zaczynam mieć tą mgłę i zaczynam być nerwowy, a nie mam żadnych objaw cukrzycy. Nie wiem już co począć z tym. Sypiam 8-9h, odrzuciłem cukier i jem zdrowo, a nadal mam tą mgłe, dosyć często jestem aktywny fizycznie, nie mam problemów z tarczycą. Jakie mogą być powody brain foga?

Witam. Konieczna jest wizyta u lekarza, zebranie wywiadu nt. chorób przewlekłych, przeprowadzenie badania fizykalnego. Postawienie diagnozy z poziomu portalu jest niemożliwe. Jedną z przyczyn może być przewlekłe zmęczenie. Do rozważenia jest konsultacja neurologiczna.