Jak radzić sobie z mgłą mózgową?

Niedoczynność tarczycy - jak radzić sobie z tzw. mgłą mózgową lub brainfogiem? Nie daje mi to spokoju i nie pozwala na skupienie na zajeciach na studiach. Ostatnio bardzo się nasiliło, na tyle, ze czasami zaczynam mieć myśli typu : czy to ciągle jawa czy jeszcze sen? Słyszałam, że przy niedoczynności to jeden z objawów, ale leczę się, więc powinno być to chociaż raz na jakiś czas, a nie bez przerwy od miesiąca..

Brain fog nie jest pojęciem naukowym. Nie pojawia się również w podręcznikach do medycyny, mimo że doświadcza go praktycznie każdy. Mgła umysłowa nie jest jednostką chorobową, chociaż może być bezpośrednim następstwem choroby w każdym jej stadium.
Samo zamglenie umysłu jest bezpośrednio związane z zaburzeniem regulacji neuroprzekaźników w mózgu i układzie nerwowym.
Wśród przyczyn wymienia się niedożywienie mózgu, odwodnienie, słaba kondycja fizyczna, nadmiar informacji oraz niedobór snu.