Dlaczego po odstawieniu tabletek pojawił mi się trądzik i zaczęły wypadać włosy?

Witam, na początku dodam, że mam 37 lat. Kiedyś brałam długo tabletki antykoncepcyjne. Przestałam je brać, ponieważ miałam problemy z jelitami jak i miałam częste napady migreny. Po odstawieniu pojawił mi się trądzik, na twarzy jak i we włosach, są to bolesne grudki. Zaczęła mi się przetłuszczać głowa. Myślałam, że to przejdzie, jednak nie. Teraz do tego doszło masakryczne wypadanie włosów, aż porobiły mi się prześwity. Ogólnie mam złe samopoczucie, problem z koncentracją, mało energii. Dodam, że kiedyś byłam niesamowicie energiczną osobą. Zrobiłam badania podstawowe: morfologia, Ob, TSH, Prolaktyna, estradiol, LSH, FH - są w normie. Jedynie wyszedł mi Testosteron za niski: 0,13 ng/ml. Czy ktoś ma jakiś pomysł co dalej i co z tym testosteronem?

Witam serdecznie
Proszę zastanowić się nad wizytą u lekarza - najlepiej skorzystać z pomocy dermatologa, który pomoże w problemach skórnych i wypadaniu włosów, ale zachęcam również do wizyty u lekarza rodzinnego, konieczne jest bowiem badanie lekarskie w celu wykluczenia innych chorób, które mogą wpływać na Pani samopoczucie i wygląd.

Jeżeli chodzi o poziom testosteronu raczej nie jest on przyczyną dolegliwości.

Pozdrawiam