Dlaczego po użyciu wibratora miałam plamienia?

Witam, Jestem kobietą, mam 33 lata. Chciałam się dowiedzieć, czy po stosowaniu wibratora na baterie może wystąpić plamienie z pochwy? Użyłam go po raz pierwszy i na drugi dzień miałam plamienia, a do miesiączki jeszcze daleko, więc to na pewno nie miesiączka. Plamienia nie są obfite. Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witam!
Jeżeli  do tej pory plamienia międzymiesiączkowe nie występowały, należy przypuszczać, że są one spowodowane użyciem wibratora. Najprawdopodobniej doszło do mechanicznego uszkodzenia śluzówki pochwy. W takiej sytuacji objawy powinny ustąpić w przeciągu kilku dni. Jeżeli tak się nie stanie konieczna będzie wizyta u ginekologa, w celu obejrzenia stanu pochwy.

Pozdrawiam