Dlaczego pojawiły się u mnie te dolegliwości i czy w końcu same ustąpią?

Dzień dobry. Jestem 25-letnim mężczyzną. Od kilku miesięcy borykam się z wieloma problemami. Wszystko zaczęło sie od problemów ze snem. Nie mogłem zasnąć leżąc nawet po kilka godzin, a kiedy już się udało to budziłem się po kilku godzinach. Od tego czasu wspomagam się tabletkami na sen, od których zapewne już się uzależniłem, jednak przy próbie odstawienia kolejna noc jest nieprzespana (pracuję, więc nie mogę sobie pozwolić na kilka nieprzespanych nocy pod rząd). Dodatkowo dochodzą problemy z żołądkiem. Od kilku tygodni nie ważne co zjem, od razu łapie mnie zgaga. Nie ważne czy zjem coś niezdrowego, czy przestrzegam zbilansowanej diety, po każdym posiłku jest to samo. Biorę wtedy rennie (około 3 razy dziennie). Do tego dochodzą skurcze żołądka i jelit oraz często rozwolnienie. Całe dnie jestem śpiący i zmęczony. Mieszkam z dziewczyną i od ponad dwóch miesięcy nie mam ochoty na współżycie, co odbija się negatywnie na relacji. Niedługo idę na badania krwii, ale wątpię że to coś pomoże. Czy powinienem taki stan przeczekać i za jakiś czas wszystko wróci do normy?

Raczej polecałabym skonsultować się z lekarzem- na początek lekarzem POZ, który prawdopodobnie skieruje Pana na dalszą diagnostykę (możliwe, że dalszym krokiem będzie wizyta u gastrologa). Opisywane przez Pana objawy są również częste w wypadku nerwic i innych trudności na tle psychicznym, więc to też jest pewien kierunek poszukiwań przyczyny takich trudności. Jednakże proponuję rozpocząć najpierw poszukiwania od diagnostyki medycznej i badań lekarskich, a gdy te nie przyniosą wyników nienormatywnych - wtedy udać się na konsultację psychologiczną. Czy samo przejdzie - nie wiem. Ale to jest pytanie podobne do tego, czy jutro zmoknę czy nie. Jeśli wezmę parasol to mam pewność, że pozostanę sucha - jeśli go nie wezmę to jest 50% szans, że jednak mogę zmoknąć jeśli zacznie padać (i 50% bycia suchą jak będzie słońce). Może Pan czekać aż samo przejdzie, natomiast wykonanie diagnostyki i odbycie konsultacji zwiększa szanse na pozbycie się tych dolegliwości szybciej i z lepszym efektem. Pozdrawiam.