Dlaczego prolaktyna wciąż utrzymywała się na bardzo wysokim poziomie?

Witam :) Mam pewien problem i nie wiem już jak sobie z tym radzić. Mam 28 lat i nie czułam nigdy pierwsza potrzeby seksu. Wstyd mi było mówić o tym komukolwiek i udawałam, że jest wszystko dobrze. Interesują mnie mężczyźni, lecz nie czuję pożądania. Seks dla mnie był zawsze czymś ciekawym. Mialam kilku partnerów seksualnych jednak nigdy nie osiągnęłam orgazmu. Obwinialam swoich partnerów, mając "klapki na oczach", nie chcąc dopuścić myśli, że problem jest ze mną... Po tylu latach mój obecny partner wreszcie otworzył mi oczy i zmotywował mnie bym poszła do lekarza powiedzieć o swoim problemie. Pobrano mi krew i wykryto bardzo wysoką prolaktynę (1819 mU/L). Po kilku kolejnych probkach krwi, prolaktyna wciąż utrzymywała się na bardzo wysokim poziomie ale okazała się pomyłką, bo wróciła do normy a już podejrzewalam guza przysadki. Czy moja przeszłość z czasów szkoły podstawowej może mieć jakiś wpływ na mój problem (byłam wysmiewana i dzieci śmiały się z mojej blizny na wardze, bo urodziłam się z rozszczepem). Lekarze mówią że mam duży stres ale moje obecne życie jest praktycznie bez stresu. Nie mam dzieci, żadnych ważnych obowiązków. Mam partnera, który mnie wspiera mimo wszystko. Jaki związek z tym może mieć ta "pomyłka" z prolaktyną?

Witaj,

Rozumiem, że problem jest dla Ciebie bardzo istotny, ponieważ nie możesz czuć się spełniona w związku, w którym obecnie jesteś, chcesz żeby Twoj partner również był usatysfakcjonowany z waszej intymnej relacji. Istnieje prawdopodobieństwo, że doświadczenia z dzieciństwa wpłynęły na Twoją samoocenę i poczucie atrakcyjności. Jest to z pewnością czynnik, który potrafi blokować w relacji damsko-męskiej. Zastanów się jak czujesz się w obecności swojego partnera, czy czujesz się atrakcyjna, czy raczej poczucie braku pewności siebie i niskiej atakcyjności nie pochłania Twoich myśli w bliskiej relacji z partnerem? Możliwe, że potrzebujesz trochę popracowac nad swoją samooceną, w tym celu możesz udać się do psychologa, lub psychoterapeuty i w trakcie kilku wizyt i systematycznej pracy nad sobą pomiędzy wizytami możesz uzyskać poprawę.
Jeśli natomiast chodzi o prolaktynę nie jestem specjalistą, ale z moich wiadomości wynika, że jest to hormon wytwarzany w okresie laktacji, czyli po urodzeniu dziecka, co wiąże się bezpośrednio z obniżonym libido. Łatwo uwierzyłaś, że pomyłka z prolaktyną to fakt, a ciężko było Ci zaakceptować kilka próbek potwierdzjących wysoką prolaktynę? Może to owa "pomyła" jest tu prawdziwą pomyłką.

Pozdrawiam,
Grzegorz Pożyczka
www.psycholog24radom.pl