Dlaczego rana po upadku staje się ciepła?

Dzień Dobry. Ponad miesiąc temu miałam wypadek na rowerze i mocno obtarłam sobie twarz. Rana się wygoiła i została tylko mała blizna. Niestety od tego momentu skóra jest bardzo wrażliwa i pod wpływem ciepła, niewielkiej ilości alkoholu czy stresu policzek robi się czerwony (dokładnie w miejscu w którym była rana). Czemu tak się dzieje i jak mogę polepszyć stan skóry?

Dzieje się tak dlatego, że została osłabiona bariera ochronna jaką jest naskórek. Aby zmniejszyć dolegliwości należy ten obszar regenerować dostępnymi na rynku preparatami regeneracyjnymi (np. Cicaplast, Cicalfate). Powrotu do normy można się spodziewać w przeciągu kilku miesięcy.