Dlaczego seks nie sprawia mi przyjemności?

Mam 20 lat i od pół roku nie jestem dziewicą. Cierpię na zaburzenia żywienia oraz depresję, biorę leki. Odkąd zaczęłam współżyć nie miałam orgazmu, na co nie liczyłam. Jednak martwi mnie to, że nie czuję żadnego najmniejszego podniecenia w czasie stosunku. Kocham mojego chłopaka, jest ode mnie starszy i bardziej doświadczony, ale nie potrafi mi pomóc. Mam ochotę na sex, lubię poczucie bliskości, ale jak tylko dochodzi do zbliżenia - zaczyna mnie boleć pochwa i czuję tylko mechaniczne ruchy, które nie sprawiają mi żadnej przyjemności. Nie wiem czy to wina leków czy może mojej psychiki. Proszę o redę.

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Niestety, nie napisała Pani, jakie grupy leków przeciwdepresyjnych Pani przyjmuje (a jest ich kilka - o odmiennym działaniu). Jest to mało prawdopodobne, ale nie niemożliwe, że to one wpływają na Pani stan. Najbardziej prawdopodobne jest jednak, iż Pani objawy mają podłoże w depresji. Proponuję porozmawiać o tym problemie z psychiatrą, pod którego opieką się Pani znajduje.