Dlaczego śni mi się telefon?

Zdarzyło mi się to już 3 raz. Zawsze śpię z telefonem przy głowie. Śni mi się że używam go leżąc na boku i np. oglądając Facebooka. Po czym budzę się i mam w ręku telefon z włączonym i różnymi aplikacjami. Ostatnio obudziła mnie muzyka, która włączyłam przez sen. Z czym może być to związane?

Z nadmiernym korzystaniem z telefonu :) To niezbyt zdrowe spać z telefonem, również korzystać tak długo aż do uśnięcia z włączonymi aplikacjami. Niech pani spróbuje nieco ograniczyć symbiozę z telefonem, odłożyć go na parę godzin, porobić coś innego, i nie używać aplikacji chociaż pół godziny przed snem. Jeśli będzie to zbyt trudne można by rozpatrywać swojego rodzaju uzależnienie od telefonu.

Dzień Dobry Pani,

W odpowiedzi na Pani pytanie, zachęcałabym Panią, by na czas snu, telefon był poza Pani zasięgiem - z powodu niekorzystnego wpływu na funkcjonowanie/regenerację mózgu.

Zalecałabym Pani kontrolną konsultację osobistą, w Poradni Leczenia Zaburzeń Snu.

Z przesłaniem dla Pani radości w codzienności,

irena.mielnik.madej@gmail.com tel. 502 749 605