Dlaczego szybko bije mi serce podczas okresu?

Dzień dobry mam pytanie czy szybkie bicie serca i zaczerwieniona twarz przy okresie jest normalne? Dodam ze często przy okresie skupiam się na wszystkich objawach( oczywiście niepotrzebnie) i ,,analizuje” jednym słowem się stresuje, to może być przez to ze ostatnie 2 lata żyłam w ogromnym stresie. Badania krwi w normie nawet badania u kardiologa i neurologa wyszły bardzo dobre. Czy to szybkie bicie serca i zaczerwienienie może być po prostu przez miesiączkę i stres? Proszę o odpowiedz

Redakcja abcZdrowie

Witam,

szybsze bicie serca oraz zaczerwienienie twarzy nie są typowymi objawami pojawiającymi się w czasie menstruacji. Najprawdopodobniej związane jednak są ze stresem, który Pani przeżywa. Wydaje się, że jest to główna przyczyna, zwłaszcza w kontekście badań kardiologicznych i neurologicznych, które Pani wykonała.

Warto byłoby więc pozbyć się czynników stresogennych bądź chociaż nauczyć się z nimi żyć. W przeciwnym wypadku wymienione przez Panią objawy nie ustąpią samoistnie. Pomocne mogą okazać się techniki relaksacyjne.

Jeśli jednak domowe sposoby na walkę ze stresem nie pomogą, proszę udać się do psychoterapeuty bądź psychologa. Specjaliści ci z pewnością pomogą w Pani problemie.

Stres ma ogromny wpływ na cały organizm. Powoduje on nie tylko uciążliwe objawy, ale również przyczynia się do zmian w miesiączkowaniu. Potwierdzeniem niech będą pytania innych użytkowników oraz odpowiedzi naszych specjalistów, które znaleźć można pod linkami: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-te-zaburzenia-okresu-moga-wynikac-ze-stresu, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/stres-a-zanik-miesiaczki.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.